नेकपासहित तीन दलले गरे संसद विघटनको संयुक्त प्रतिवाद गर्ने निर्णय

काठमाडौं । नेकपासहित तीन दलले संसद विघटनको संयुक्त प्रतिवाद गर्ने निर्णय गरेका छन् । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा, नेपाली कांग्रेस र जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले संसद विघटनको संयुक्त रुपमा प्रतिवाद गर्ने निर्णय गरेका हुन्।

कांग्रेस संसदीय दलको कार्यालय, सिंहदरबारमा नेकपाको पहलमा तीन दलका नेताहरुको बैठक बसेको थियो । बैठकमा नेकपाका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल, झलनाथ खनाल, नारायणकाजी श्रेष्ठ ‘प्रकाश’ र देव गुरुङ थिए । यस्तै कांग्रेसका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल, प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँड र मिनेन्द्र रिजाल थिए भने जसपाका डा. बाबुराम भट्टराई र राजेन्द्र महतो थिए ।

संसद विघटन गर्न प्रधानमन्त्रीले गरेको सिफारिस र त्यसलाई अनुमोदन गर्ने राष्ट्रपतिको कदम दुबै असंवैधानिक र अलोकतान्त्रिक भएको बैठकको निष्कर्ष छ ।

नेकपा प्रवक्ता श्रेष्ठले यसको विरोध गर्ने र संयुक्त रुपमा प्रतिवाद गर्ने निर्णय समेत भएको जानकारी दिए ।