नेपाल विद्युत प्राधिकरणबाट बिदा भए कुलमान

काठमाडौं, ३० भदौ ।नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कर्मचारीले कुलमान घिसिङलाई बिदाई गरेका छन्।प्राधिकरणको कार्यकारी निर्देशकका रूपमा घिसिङको चारवर्षे कार्यकाल आइतवार सकिएपछि मंगलवार उनको बिदाइ गरिएको हो ।

मन्त्रिपरिषद्ले घिसिङलाई पुनर्नियुक्ति गर्न सक्ने चर्चा चलिरहेकाले बिदाइ कार्यक्रमलाई दुई दिनसम्म रोकिएको थियो ।सोमवारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले पुनर्नियुक्तिको निर्णय नगरेपछि मंगलवार कर्मचारीहरूले उनको बिदाइ गरेका हुन् ।

बिदाई कार्यक्रममा प्राधिकरणका कर्मचारीले घिसिङलाई फेरि कार्यकारी निर्देशकका रूपमा प्राधिकरणमा ल्याउनुपर्ने बताएका थिए। उनीहरूले कुलमानलाई बुद्धको मूर्ति मायाको चिनो उपहार दिँदै बिदा गरेका हुन्।बिदाइका क्रममा वक्ताहरूले घिसिङलाई पुन: स्वागत गर्न पाइने आशा पनि व्यक्त गरेका छन् ।

कार्यकाल सम्हाल्दै गर्दा दैनिक १८ घण्टासम्म लोडसेडिङ भोगिरहेका उपभोक्तालाई घिसिङले लोडसेडिङ अन्त्य गरेका थिए ।प्राधिकरणमा कुलमानलाई निरन्तरता दिन सरकारमाथि आम जनताले सामाजिक संजाल र मिडियाबाट दबाब बनाइरहेका छन् ।