नेवि सङ्घ नेता त्रिपाठी पक्राउ

काठमाठौं, १७ वैशाख । नेपाली कांग्रेसको विद्यार्थी संगठन नेवि सङ्घका पोखरा विश्वविद्यालय विभागका विद्यार्थी नेता नवराज त्रिपाठीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पोखरा विश्वविद्यालयबाट सम्बन्धन लिएर परीक्षा सञ्चालन गरेका निजी कलेजलाई कारबाहीको माग गर्दै विरोध गर्ने क्रममा त्रिपाठीलाई प्रहरीले काठमाडौबाट बिहान पक्राउ गरेको हो ।

काठमाडौँको पुरानो बानेशवरस्थित सायम कलेजमा परीक्षाको विरोध गर्दै गर्दा पक्राउ परेका नेता त्रिपाठीलाई तीनकुनेस्थित प्रहरी कार्यालयमा राखिएको छ । विश्वविद्यालयअन्तर्गत ४२ कलेजले ३ सय ४४ विद्यार्थीको तोकिएको मापदण्ड नपुर्याई भर्ना गरेका थिए ।

नेविसङ्घले परीक्षा केन्द्र तोकेका कलेजमा तालाबन्दी गरेको थियो भने कलेजलाई कारबाहीको माग राख्दै आन्दोलनमा उत्रिएको थियो । यसअघि तीन पटकसम्म परीक्षा स्थगन भएसँगै निजी कलेजका तर्फबाट सर्वोच्चमा मुद्दा दायर भएको थियो ।

गत बुधबार पोखरा विश्वविद्यालयका नाममा आदेश जारी गर्दै सर्वोच्चले रजिष्ट्रेसन नम्बर उपलब्ध गराउन निर्देशन दिएको थियो । रिटको अन्तिम टुङ्गो नलागेसम्म विद्यार्थीलाई रजिष्ट्रेसन नम्बर उपलब्ध गराई परिक्षामा सहभागी गराउन सर्वोच्चले अन्तरिम आदेश दिएको हो ।