अब अनलाइन प्रणालीबाट शेयर किनबेच गर्न सकिने

नेपाल स्टक एक्सचेञ्जले आइतबारदेखि लगानीकर्ताले नै अनलाइन प्रणालीबाट शेयर किनबेच गर्न सक्ने व्यवस्थाको सुरुवात गरेको छ। तर प्रकृयागत कारणले यसअघि उपलब्ध गराइएको युजर आईडि तथा पासवर्डले काम गर्ने छैन। तसर्थ तपाईले आफ्नो ब्रोकरकोमा एक पटक पुग्नैपर्ने भएको छ। त्यसका लागि आवश्यक प्रकृया सहित कागजात यहाँ उपलब्ध गराइएको छ ।

अनलाइन प्रणालीबाट शेयर कारोबार गर्न इच्छुक लगानीकर्ताका लागि नेप्सेले ब्रोकर कार्यालयबाट युजर नेम र पासवर्ड लिएर अनलाइन कारोबार गर्न सक्ने व्यवस्था गरेको हो ।

नकारात्मक टिका-टिप्पणी र कौतुहलताका साथ अन्तत: लगानीकर्ताले अनलाइन मार्फत शेयर खरिद बिक्री गर्नसक्ने भएका हुन् । यस विषयमा अझै पनि धेरै लगानीकर्ताहरु अन्यौलमा नै छन् । केहि लगानीकर्ताले मात्र आइतबारसम्ममा अनलाइन कारोबार प्रणालीको युजर नेम तथा पासवर्ड लिएका छन् ।

अबदेखि लगानीकर्ताले इन्टरनेट भएको स्थानमा बसेर डेस्कटप वा मोबाइलको माध्यमबाट शेयर कारोबारको खरिद बिक्री आदेश दिनसक्ने भन्दै केवाइसी अपडेट तथा युजर नेम र पासवर्ड लिन नेप्सेले लगानीकर्तालाई आग्रह गेरको छ ।
-मेरो लगानी बाट